Wyposażenie łazienki – na czym się skupić?

Wybór armatury łazienkowej jest niezwykle skomplikowany. Wydawać by się mogło, że to może dwie, trzy decyzje, jednak od tych decyzji zależy wygląd całej łazienki i ogólny jej odbiór. Warto też tą decyzję dobrze przemyśleć. Wszystko też zależy od ilości miejsca, jakie mamy w łazience. Warto wziąć pod uwagę, że armatura sanitarna będzie w przestrzeniach małych inaczej wyglądał i miał inne składowe, niż armatura łazienkowa, na którą możemy się zdecydować w przestrzeniach większych. Istnieją dwie podstawowe zasady działania przy małych i dużych przestrzeniach: pomieszczenie ma być funkcjonalne i podobać się właścicielowi. W mniejszych łazienkach trzeba skupić się nad zwiększeniem przestrzeni magazynowej, która nie sprawi, że pomieszczenie stanie się zagracone. W dużych pokojach kąpielowych możemy pozwolić sobie na większy luz i puścić wodze fantazji.

Ceramika łazienkowa – specyficzna, czy klasyczna?

Przy wyborze sprzętów do łazienki wiele też zależy od naszego gustu i od tego, ile tak naprawdę pieniędzy chcemy zainwestować. Po dobraniu ceramiki sanitarnej możemy zabrać się za wykańczanie łazienki przez dobór odpowiednich płytek. Albo na odwrót: kiedy płytki już mamy a zmieniamy tylko ceramikę, wtedy możemy dostosowywać wyposażenie do tego, co już aktualnie mamy. Pamiętamy, że nie każda ceramika łazienkowa będzie dobrze wyglądała z odpowiednią płytką np. szare płytki gresowe bardzo dobrze wyglądają z chromowaną ceramiką, zarówno z połyskiem, jak i matową.

Nowoczesność nie jest nudna

Podjęliśmy decyzję: decydujemy się na remont kapitalny łazienki, żeby wprowadzić do niej dużo nowoczesności. Ale jednocześnie nie chcemy, aby nasza łazienka była szara, bura i ponura przez zastosowanie betonopodobnego gresu. Stosując zwykłe płytki ceramiczne możemy osiągnąć równie zadowalający nas efekt. Wtedy pierwsze skrzypce w tworzeniu nowoczesności w pomieszczeniu będzie grała dobrze dobrana ceramika łazienkowa. Nietypowe kształty, inne głębokości, różne odcienie – to czynniki, które będą decydowały o dobrym odbiorze pomieszczenia.

  Szkoła i przemoc

Wiele też zależy od płytek łazienkowych. Jeżeli wybieramy płytki, które są bardzo dekoracyjne, jak np. kontrastowe heksagonalne płytki, które znajdować będą się nad wanną, to ceramika sanitarna nie powinna być bardzo nietypowa, ponieważ stworzy iluzje chaosu w pomieszczeniu, a jest to objaw niepożądany, szczególnie w mniejszych łazienkach.

Sprzęt idealny – gdzie go znajdę?

Wymiana wyposażenia do łazienki może nas przyprawić o finansowy zawrót głowy. Dlatego często, zamiast szukać w stacjonarnych sklepach z armaturą, warto sprawdzić też sklepy outletowe. Przykładowym outletem z dobrymi, nowoczesnymi produktami na topie jest Plus Outlet. Na stronie znaleźć można aktualne nowości, promocje cynowe i produkty najwyższej klasy za niewielką cenę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kupowanie ceramiki i armatury sanitarnej stanie się dziecinnie proste, a zakupione sprzęty perfekcyjnie będą pasować do naszej łazienki i nadadzą jej stylu i klasy.

Możesz również polubić…