Płytki wielkoformatowe – poradnik przed zakupowy

Nowoczesność płytek wielkoformatowych nie pozostaje niezauważona. Mowa o płytach maxi z gresu porcelanowego, które doskonale nadają się do wyposażenia domów, ale także przestrzeni komercyjnych, które sprawiają, że każde otoczenie jest innowacyjne i modne. Dzięki ich rozmiarom można bowiem zmienić postrzeganie przestrzeni, wykraczając poza klasyczne wytyczne.

 

Zalety zastosowania dużych płytek na ścianę

Zredukowana ilość przerw w pokryciach pozwala płytkom wielkoformatowym na projektowanie środowisk, które nas otaczają, tworząc wrażenie trójwymiarowości, niezależnie od naszego punktu obserwacji. Ta wizja powierzchni pozwala projektantom wnętrz tworzyć nowe sensoryczne interpretacje współczesnej architektury. Pomieszczenia, w których znajdują się płytki wielkoformatowe na ścianę nadają niezwykłe piękno przestrzeni.

 

Płyty gresowe na ścianę – charakterystyka produktu

Gres wielkoformatowy na ścianę daje przestrzeń dla nowych perspektyw projektowania domu w eleganckim i godnym pozazdroszczenia stylu. Duże płyty pozwalają zaakcentować piękno materiałów, z których są produkowane, dostępne są w różnych kolorach i efektach. Bardziej nowoczesne wersje inspirowane są materiałami takimi jak marmur, metal, kamień, beton.

Dostępne dekoracje i rodzaje powierzchni w połączeniu z estetyką dużych płytek pozwalają na odtworzenie wyrafinowanego środowiska zgodnie z duchem czasu. Płytki wielkoformatowe są idealne do modnych podłóg i ścian. Również w tym formacie gres zachowuje wszystkie swoje właściwości techniczne takie jak wysoki współczynnik tarcia, odporność na obciążenia i czynniki atmosferyczne, zwłaszcza przy zastosowaniu na zewnątrz.

Płytki wielkoformatowe na ścianę i podłogę – aranżacje wnętrz

Płytki wielkoformatowe na podłogę – o czym warto wiedzieć?

Płytki podłogowe wielkoformatowe to najlepszy wybór do odtworzenia środowisk o współczesnym i wyrafinowanym wyglądzie, zgodnym z najnowszymi trendami w świecie designu. We wnętrzu domu z płytek wielkoformatowych można zatem zaprojektować nie tylko ściany, ale także podłogę, tworząc w ten sposób sugestywną ciągłość w całej przestrzeni.

Liczne efekty i tekstury sprawiają, że płytki wielkoformatowe są wyjątkowe, a szeroka gama odcieni zaspokoi każdy gust i potrzeby, tworząc otoczenie o wielkim wpływie i uroku.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zestawu podtynkowego?

  Architektura to wszechstronne przygotowanie

Możesz również polubić…