Nadstawki paletowe – czy się przydają?

Wydawać by się mogło, że taka rzecz, jak pokrywa na paletę, czyli nadstawka paletowa, jest rozwiązaniem zupełnie niepotrzebnym. Nic bardziej mylnego! Wykorzystuje je się w przypadku magazynów, które wymagają przetrzymywania dużej ilości towaru, a mającej stosunkowo mało przestrzeni magazynowej. W takich miejscach każdy centymetr wolnego miejsca jest na wagę złota, a stosowanie nadstawek paletowych sprawia, że lepiej optymalizuje się ich pracę, dobrze wykorzystuje przestrzeń, zwiększa wydajność. Czy nadstawki paletowe się przydają? Zdecydowanie tak. Bez względu na wielkość firmy czy też jej zdolności magazynowe, nadstawki paletowe dają duża przewagę konkurencyjną.

Czym się charakteryzują nadstawki paletowe?

Są to dodatkowe elementy palety, najczęściej euro, więc mają one wystandaryzowane rozmiary. Służą one do transportu na paletach euro i najczęściej mają wymiary 1200x800x200. Dla osób, które nigdy ich nie widziały, można obrazowo porównać je do wieczka od pudełka, które działa jak takie wieczko na paletę. Zabezpiecza ona materiały i towary z góry, a praktycznie pozwala na składowanie jednej palety na drugiej. Układanie palet piętrowo, jedna na drugiej, nie zniszczy czy uszkodzi towaru. W zależności od naszych preferencji mamy do wyboru dwa rodzaje nadstawek: słupkowe oraz skrzyniowe.

Pamiętajmy, że materiały, z których wykonane są nadstawki, są niezwykle trwałe. Nie dają się tak prosto uszkodzić, co pozwala na dobrą ochronę towary na palecie nawet wtedy, kiedy przechowujemy go w kilku piętrach. Jest tak zabezpieczona, że nie zniszczą jej insekty. W zależności od klasy wykonania, nadstawki mogą mieć różny kolor: jasny, albo ciemny. W praktyce zaletą zastawek, która ułatwia ich użytkowanie, jest to, że są one składane dzięki zastosowaniu zawiasów. Same nadstawki są stosunkowo lekkie. Bardzo szybko się je montuje i demontuje. W krótkim czasie możemy stworzyć konkretną powierzchnię magazynową. Używanie nadstawek paletowych zwiększy komfort przewożenia towaru, oraz go zabezpieczy.

  Trudności ze społeczeństwem

Nadstawki paletowe – kupując tylko u najlepszych

Nadstawki paletowe można kupić w dużej ilości miejsc, najczęściej tam, gdzie kupuje się palety. Ich standaryzacja rozmiaru jest plusem, dzięki temu nadstawka pasuje do wszystkich palet. Są łatwo dostępne, a dzięki możliwości ich złożenia łatwo jest je przechowywać. Na terenie Wielkopolski najlepiej je kupić w Poznaniu. Działa tam firma TEFRA, posiadająca cztery punkty skupu palet.

To obecnie wiodące przedsiębiorstwo w tym terenie, prężnie działające na terenie całego województwa. TEFRA od lat posiada w swojej ofercie nadstawki paletowe. Można je znaleźć na stronie internetowej firmy: Współpraca firmą TEFRA przynosi korzyści. Jak na tak wielkie przedsiębiorstwo, charakteryzuje się dużą elastycznością. Jest też jedną z niewielu firm w regionie, które oferują usługi transportowe palet, szczególnie przy wymianie produktów, sprzedaży czy skupie, z których można skorzystać na terenie całego województwa.

Możesz również polubić…