Meble dla niemowlaka – poradnik przedzakupowy dla przyszłych rodziców

Przed przyszłymi rodzicami stoi nie lada wyzwanie. Muszą nie tylko kupić wózek, ubranka czy produkty higieniczne, ale także wyposażyć się w meble dla niemowlaka. Choć istotka jak przyjdzie na świat jest malutka to potrzebuje już wielu konkretnych rzeczy również mebli.

Meble do pokoju niemowlaka – poradnik

Rodzice coraz częściej decydują się na zorganizowanie dla swojego dziecka osobnego pokoju. Jest to w pewnym stopniu bardzo dobra decyzja, gdyż dziecko od małego ma własną przestrzeń. Jednak przestrzeń ta powinna być też urządzona zgodnie z potrzebami rozwojowymi dziecka.

Meble dla niemowląt to przede wszystkim przewijak i oczywiście łóżeczko. Wiele matek decyduje się bardzo często na zakup komody z przewijakiem co znaczenie ułatwia organizację dnia codziennego. Warto pamiętać, że malutkie dzieci niejednokrotnie wymagają przewijania nawet kilkanaście razy w ciągu dnia i nocy.

Mebelki dla niemowlaka – jak nie popełnić błędu przed zakupem

Wiele firm oferujących kolekcje mebli dla niemowląt skupia się również na tym by były one bezpieczne w użytkowaniu. Posiadanie odpowiednich certyfikatów poświadczających bezpieczeństwo wykorzystanych materiałów a także brak szkodliwych substancji. Jest to bardzo ważne dla zdrowia maleństwa. Niemowlę przebywa bowiem w łóżeczku przez większość dni w swojej pierwszym okresie życia.

Mebelki do pokoju niemowlaka tworzone są przeważnie w łagodnych i pastelowych kolorach. Bardzo często można spotkać kolory bieli, odcienie różu czy błękitu. Popularna jest również zieleń, lecz w wersji łagodnej i nieco przydymionej. Natrafić można także na klasyczne połączenie drewna z bielą.

Kupując meble dla niemowlaka należy mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Oczywiście kwestie wizualne są ważne, ale nie mogą one przeważać nad troską o zdrowie malucha. Trzeba też pamiętać, że takie meble dla niemowlaka jak komoda, szafa czy nawet łóżeczko może służyć dziecku przez dłuższy czas.

Możesz również polubić…