Społeczeństwo

Łazienkowa mozaika

Remont. Przeglądając internet, czy encyklopedię można natrafić na różne definicje tego słowa. Jakie wspomnienia lub emocje budzi w Tobie ten wyraz? Bardziej go odwlekasz, bo odstrasza Cię perspektywa kłutych ścian, wszechobecnego pyłu, ciągłego bałaganu i wielu innych niedoskonałości, rozciągniętych w czasie z powodu braku produktów, niechęci rzekomych fachowców? A może pokonałeś w sobie te lęki i wspomniane słowo budzi w Tobie zupełnie nowe emocje? Nie możesz się doczekać, kiedy wreszcie przeprowadzisz metamorfozę pomieszczeń przez Ciebie zamieszkiwanych? Być może już od jakiegoś czasu chodzi Ci po głowie pomysł  na zmiany, a może nieszczęśliwe zrządzenie losu sprawiło, że Twój remont wypadł niespodziewanie? Nawet jeśli tak się stało, to i w jednym i w drugim przypadku należy go mądrze zaplanować. 

Planowanie to nie tylko kosztorys, czy określenie metrażu. Profesjonalnie przeprowadzone weryfikuje również rynek pod względem jakościowym oferowanych towarów, jak i kwestii zastosowania poszczególnych elementów w określonych warunkach domowych. Produktem podlegającym właśnie takiej weryfikacji, jaką są jakość, wytrwałość oraz ekonomia użytkowania, są dzisiaj szeroko rozumiane wykończenia ceramiczne.

Czasy monotonii w tej kategorii, dawno już przeminęły. Dawniej najpopularniejszym rodzajem pokryć ceramicznych były terakoty. Dziś na rynku spotykamy płytki podłogowe ceramiczne lub kamienne. Bardzo dobrze zdadzą one egzamin w łazience, gdyż główną cechą, która wpłynęła na ich bardzo dobre opinie, jest trwałość na uszkodzenia mechaniczne i brak podatności na odkształcenia, spowodowane działaniami wody, czyli pęcznienie. 

Gres naturalny jest tym typem materiału, który nawet pod wpływem obtłuczenia, pozostawia swoją barwę i teksturę w nienaruszonym stanie. W tego typu pomieszczeniach, pięknie reprezentują się również płytki łazienkowe z kamienia naturalnego, czyli płytki granitowe lub onyksy. Jednakże, należy pamiętać, że kamień wymaga regularnej impregnacji, w celu zachowania jego idealnego stanu jak najdłużej. 

  Delonghi eco multiclean - w przyjaźni z człowiekiem

Z kolei, jeśli mowa o wykończeniu kuchni, najchętniej wybieranym materiałem jest glazura. Tego typu płytki do kuchni nadają się jednak wyłącznie na ściany, gdyż nie są odporne na ścisk, przez co zamontowanie ich na podłodze mogłoby posłużyć jedynie na krótki czas. Są dostępne ich różne barwy oraz kształty. Mają one precyzyjnie równe ściany, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie niezwykle cienkiej fugi. Nada to kuchni odporności na zabrudzenia oraz niestandardowego wyglądu. 

Jeśli chciałbyś wykończyć swoje mieszkanie drewnem, ale boisz się jego wytrzymałości, sprawdź jak prezentują się płytki drewnopodobne: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/. To oryginalne tworzywo, które nada Twojemu wnętrzu ciepłego klimatu i niebanalnego charakteru. 

Remontowanie może mieć różne oblicza – to czarne, ale tez i to jasne. Może przyprawiać o ból głowy i drgawki, ale tez może powodować zachwyt. Nie czytaj definicji remontu. Sam napisz jego własną definicję.