Laboratorium w Poznaniu – bogata oferta badań podstawowych

Analiza krwi to medyczna technika diagnostyczna, dzięki której możliwa jest ocena parametrów krwi pacjenta, podkreślając jego ogólny stan zdrowia. Oprócz umożliwienia lekarzowi szczegółowej oceny funkcjonalności niektórych narządów lub układów, można okresowo wykonywać pełne badania krwi, aby wspólnie z zaufanym lekarzem monitorować stan zdrowia. Laboratorium w Poznaniu to jedno z miejsc, gdzie można wykonać szereg badań diagnostycznych.

Badania krwi w Poznaniu – zapoznaj się z poradnikiem pacjenta

Kompleksowe badania krwi powinien zawsze zlecić lekarz znający obraz kliniczny danej osoby. Często jednak masz ochotę przeprowadzić samokontrolę i zastanawiamy się, jakie badania krwi wykonać w celu kontroli ogólnej.

W zakres podstawowego badania krwi w Poznaniu wchodzi:

  • Pełna morfologia krwi,
  • Poziom cukru we krwi, który pozwala monitorować metabolizm węglowodanów i stężenie cukrów we krwi
  • Transaminaza, bilirubina, fosfataza alkaliczna do monitorowania zdrowia wątroby
  • Cholesterol całkowity, cholesterol HDL i trójglicerydy do monitorowania metabolizmu lipidów

Pobieranie krwi to szybki test, który obejmuje nakłucie żyły (zwykle na poziomie przedramienia) i pobranie niewielkiej ilości krwi (która różni się w zależności od rodzaju i ilości analizy, która ma być wykonana). Do niektórych badań należy przygotować się wcześniej i np. przyjść na umówioną godzinę na czczo. Taka zasada tyczy się np. badania na tolerancję glukozy wykonywanej między innymi wśród kobiet w ciąży.

 

Badania laboratoryjne – poradnik

W pełnej kontroli badanie krwi często wiąże się również z badaniem moczu, które daje szerokie pole do interpretacji i oprócz możliwości wykrycia ewentualnych nefropatii, pozwala na identyfikację pacjentów cierpiących na cukrzycę, infekcję układu moczowego i choroby wątroby. Laboratorium w Poznaniu to także możliwość wykonania wymazów oraz posiewów.

Badania laboratoryjne Poznań

 

Wizyta kontrolna u specjalisty często kończy się zleconym pakietem badań, który zawiera najważniejsze badania krwi. Są to niezbędne badania, które należy wykonać w celu ogólnego sprawdzenia stanu zdrowia. W laboratorium w Poznaniu przebiegają one w przyjemnej atmosferze by pacjent czuł się komfortowo.

Możesz również polubić…