Jasna i zachwycająca kuchnia na poddaszu

Jednym z mniej oczywistych i popularnych rozwiązań w projektach kuchni jest umieszczenie jej na poddaszu. Jako że jest to pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu, przygotowując jedzenie, powinna być także funkcjonalna. Dlatego też bardzo ważne jest dokładnie przemyślenie całego planu. W zależności od naszych potrzeb dostosujmy wielkość metrażu, jaki zechcemy poświecić.

Osoba uwielbiająca gotować potrzebuje więcej przestrzeni, analogicznie mniejsza powierzchnia będzie lepsza dla mniej entuzjastycznych kucharzy. W aranżacji kuchni na poddaszu najważniejszym elementem będzie okno. Duże i przestronne pozwoli rozjaśnić całe pomieszczenie i nadać mu przyjazny wygląd. Dodatkowo nie bójmy się urządzić całej zabudowy w jasnej barwie, która to uwydatni.

Kolejnym ważnym elementem jest oświetlenie kuchni. W przypadku umieszczenia jej na poddaszu nie potrzebujemy niczego specjalnego. Zwykłe lampy, które posłuży by nam w normalnym pomieszczeniu, będą wystarczające. I tak użyjemy ich tylko nocą, jako że w dzień pomieszczenie rozjaśni światło słoneczne, wpadające przez okna. Bardzo dobrze widać to na przykładzie realizacji przedstawionych na stronie. Ponadto zastanówmy się nad wykorzystaniem płytek ściennych do kuchni przez nas urządzanej. W celu osiągnięcia założonego przez nas efektu nie bójmy się eksperymentować i kombinować.

Jeśli widoczna jest drewniana konstrukcja dachu, również elementy wykończeniowe powinny być z tego samego materiału. Nie pozwólmy sobie także na zbyt dużą ich ilość. Zbyt zatłoczona i zapchana przestrzeń nie wygląda tak dobrze. Ostatnim elementem, o którym warto wspomnieć, jest mozaika w kuchni. Pełni ona dokładnie taką samą funkcję jak w przypadku zwykłego tego typu pomieszczenia.

  Rozwiązania architektoniczno urbanizacyjne

Możesz również polubić…