Czym są schorzenia społeczne

18th

W dzisiejszych czasach ludzie najczęściej żyją w dobrobycie oraz dostatku. Niestety sytuacja ta prowadzi do pojawiania się tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Rozwijają się poprzez niewłaściwe odżywianie i życie w skażonym środowisku. Czy istnieją schorzenia, które dotykają nas znaczenie częściej niż przeciętne? Nie można zaprzeczyć, że na pierwszym miejscu znajduje się cukrzyca. Zapada na nią niemal 15 procent ludzkości, podobnie jest z nadciśnieniem czy miażdżycą. Choroby cywilizacyjne oznaczają się tym, że niezwykle trudno jest się ich pozbyć. Najczęściej obniżają naszą zdolność do pracy i normalnego funkcjonowania. Czy unikanie schorzeń społecznych jest możliwe? Prawdopodobnie nie.Teoretycznie całkowite pozbycie się tych chorób jest możliwe, jednak w praktyce wymagałoby ograniczenia ludzkich wolności. Jako świadomi ludzie musimy, jednak zadbać o siebie sami, nie można przecież zawsze liczyć na innych. Pierwszym krokiem jest odwiedzenie lekarza oraz zrobienie wszystkich podstawowych badań nawet jeżeli ogólnie nic nam nie dolega. Tego typu postępowanie może uchronić nas przed groźnymi powikłaniami oraz koniecznością wykonywania zabiegów.